Domů » 12 nejlepších vychytávek pro seniory

12 nejlepších vychytávek pro seniory

Aktualizováno:
Kategorie: To nejlepší
1. místo
sedátko pro seniory do sprchy
Sedátko koupelnové
Přibližná cena: 900 Kč
2. místo
zouvák na ponožky vychytávka pro seniory
Zouvák na ponožky
Přibližná cena: 500 Kč
3. místo
vychytávka pro seniory - prodloužená ruka
Prodloužená ruka
Přibližná cena: 200 Kč

Chcete svým rodičům nebo prarodičům udělat radost dárkem a usnadnit jim život? Samozřejmě že ano. Proto jsme pro vás vybrali 12 praktických a cenově dostupných vychytávek pro seniory, které se potulují v nabídkách internetových obchodů a možná o nich ani nevíte. Je čas to napravit.

12 nejlepších vychytávek pro seniory

 1. Sedátko koupelnové
 2. Zouvák na ponožky
 3. Prodloužená ruka seniorská
 4. Zjednodušený dálkový ovladač na televizi
 5. Zvýšené sedátko na WC
 6. Dávkovač léků týdenní
 7. Multifunkční madlo
 8. Kompresní punčochy se zipem
 9. Nákupní taška na kolečkách
 10. Pomocník pro vstávání
 11. Čtecí lupa s LED osvětlením
 12. Nůžky na nehty pro seniory

Bližší pohled na vychytávky pro seniory

1. Sedátko koupelnové

Vhodné: pro seniory a lidi se sníženou pohyblivostí

sedátko pro seniory do sprchy

přibližná cena: 900 Kč

Ta úleva, když si senior nebo člověk se sníženou pohyblivostí může ve sprše pohodlně sednout. Osobní hygiena se rázem stává snazší a snesitelnější. Lehká a přitom stabilní stolička pomůže především ve sprchových koutech, ale uplatnění najde dle potřeby i jinde. Výhodou je především nastavitelná výška a protiskluzová úprava nožiček. Snadno udržovatelné sedátko s dlouhou životností a jednoduchou montáží.

2. Zouvák na ponožky

Vhodné: pro seniory; při problémech s páteří, zády, kyčlí, koleny, klouby apod.; po úrazech; při nadváze; pro těhotné ženy

zouvák na ponožky vychytávka pro seniory

přibližná cena: 500 Kč

Praktická vychytávka nejen pro seniory, ale i pro všechny, kterým navlékání a svlékání ponožek dělá problémy například ze zdravotních důvodů. Jednoduché udělátko, které na první pohled může působit úsměvně, ale už po prvním vyzkoušení zjistíte, že dokáže výrazně usnadnit život. Pro lidi, kteří mají zdravotní problémy, jsou vychytávky tohoto typu mnohdy jedinou cestou, jak samostatně zvládnout běžné denní úkony.

3. Prodloužená ruka seniorská

Vhodné: pro seniory; pro kohokoliv, kdo potřebuje přibližovat vzdálenější předměty

vychytávka pro seniory - prodloužená ruka

přibližná cena: 200 Kč

Šikovná a cenově dostupná vychytávka pro seniory, která prodlouží úchop až o 80 cm a umožní jim si podat nebo přiblížit i věci, které jsou mimo jejich dosah. Prodloužená ruka si bez problémů poradí i s křehkými a malými předměty. Za tu cenu bezkonkurenční vychytávka pro denní použití.

4. Zjednodušený dálkový ovladač na televizi

Vhodné: pro seniory; pro kohokoliv, kdo si chce zjednodušit ovládání televize

vychytávky pro seniory - dálkový ovladač na televizi

přibližná cena: 140 Kč

Ovladače k televizím jsou dnes plné tlačítek, o kterých často ani nevíte, k čemu vlastně slouží. Tento zjednodušený ovladač na televizi je perfektní pomůckou pro seniory, protože nabízí pouze základní a přitom nejpoužívanější tlačítka k bezproblémovému ovládání jakékoliv televize – ovladač je možné spárovat prakticky s jakoukoliv televizí.

5. Zvýšené sedátko na WC

Vhodné: pro hůře se pohybující osoby, handicapované a seniory

zvýšené sedátko na WC pro seniory

přibližná cena: 1100 Kč

Zvedat se z pozice sedu je pro seniory často velice namáhavé a mezi takové situace patří i toaleta. Tento nástavec na mísu zvýší výšku sedu na toaletě přibližně o 10 cm (vyrábí se různě vysoké), a je tak výbornou vychytávkou nejen pro seniory, ale i hůře se pohybující osoby a osoby s handicapem, kterým velmi usnadní vstávání.

6. Dávkovač léků týdenní

Vhodné: pro seniory; pro kohokoliv, kdo užívá více druhů léků denně

týdenní dávkovač léků pro seniory

přibližná cena: 130 Kč

Senioři často denně užívají více léků a někdy bývá obtížné uhlídat správný počet a dávkování. Tento dávkovač léků má sedm šuplíků (dny v týdnu), z nichž každý má čtyři prostorná oddělení (ráno, poledne, večer, noc). Budete mít jasný přehled o správném a včasném denním dávkování všech léků.

7. Multifunkční madlo

Vhodné: pro seniory; pro kohokoliv, kdo chce mít při vstávání nebo pohybu lepší oporu

vychytávky pro seniory - madlo do koupelny

přibližná cena: 300 Kč

Toto multifunkční madlo je ideální pomůckou pro seniory na toaletě, ve vaně, ve sprše a v podstatě kdekoliv, kde je bezpečnější a pohodlnější se při pohybu něčeho přidržet. Madlo funguje na principu dvou přísavek, které se přisají na hladký podklad a pevně drží. Madlo nemusíte do ničeho vrtat a k instalaci nepotřebujete žádné nářadí. Pokud chcete madlo přemístit na jiné místo, stačí uvolnit přísavky.

8. Kompresní punčochy se zipem

Vhodné: pro diabetiky a osoby s cévními poruchami (křečové žíly); pro osoby pracující vestoje

kompresní punčochy se zipem béžové

přibližná cena: 400 Kč

Kompresní punčochy uklidňují a revitalizují nohy, pomohou zbavit se nepříjemných bolestí nohou a otoků kotníků. Většinou je ovšem problém je navléknout, a proto mají tyto kompresní punčochy praktické zapínání na zip, pomocí kterého je možné je pohodlně navléknout i svléknout.

9. Nákupní taška na kolečkách

Vhodné: pro seniory

nákupní taška na kolečkách pro seniory

přibližná cena: 900 Kč

Ideální nákupní taška na kolečkách CARRY poslouží všem seniorům, kteří si chtějí usnadnit nakupování a ulevit rukám a zádům. Hlavní výhodou tašky je jednoduchý skládací mechanismus pro složení i do velmi malého prostoru. Praktická vychytávka která usnadní život.

10. Pomocník pro vstávání

Vhodné: pro seniory a osoby s horší pohyblivostí

vychytávky pro seniory - pomocník pro vstávání

přibližná cena: 1200 Kč

Praktický, lehký a přenosný pomocník pro seniory a všechny osoby se zhoršenou pohyblivostí, který usnadní vstávání na WC, ze židle nebo postele.

11. Čtecí lupa s LED osvětlením

Vhodné: pro seniory

Lupa na čtení

přibližná cena: 200 Kč

Čtecí lupa výrazně zjednodušuje a ulehčuje čtení drobných textů. 2 čočky umožňují snadno číst písma odlišné velikosti a do nejmenšího detailu studovat rozličné předměty. Lupa má zabudované dvě LED diody, díky kterým je možné si předmět osvítit. Praktická vychytávka pro seniory ke každodennímu použití nejen doma, ale například i v obchodech.

12. Nůžky na nehty pro seniory

Vhodné: pro seniory a osoby se sníženou hybností

nůžky na nehty pro seniory

přibližná cena: 260 Kč

Praktické nůžky z nerezové oceli s prodlouženou 20 cm dlouhou rukojetí jsou ideálním pomocníkem nejen pro seniory, ale i pro všechny, kterým dělá potíže stříhání nehtů na nohách.

4.8/5 (69)